اجرای انواع رنگ اپوکسی

اجرای انواع رنگ اپوکسی بصورت حرفه ای در سرتاسر ایران با آذرآبادگان

شماره تماس های ما:

09123783861 – 09194100451

اجرای اپوکسی

نمونه اجرای اپوکسی

اپوکسی ساختمان چیست؟

یکی از مواد و متریال‌هایی که در ساخت‌وسازهای ساختمانی استفاده می‌شود، اپوکسی می‌باشد. در این مقاله از سایت آذرآبادگان سعی کرده‌ایم شما را با این مواد بیشتر آشنا کنیم. اپوکسی ساختمان در واقع نمونه‌ای از مواد پلیمری هستند که در ابتدا به صورت مایع بوده و سپس به حالت جامد درمی‌آیند. نام دیگر اپوکسی، پلی اکساید می‌باشد که در واقع از واکنش شیمیایی رزین اپوکساید با پلی آمید به دست می‌آید. یکی از مهم‌ترین خواص اپوکسی امکان چسبندگی و مقاومت الکتریکی با خواص مکانیکی و شیمیایی می‌باشد.

چسب‌های اپوکسی همه کار با ماندگاری بالا که در مقابل درجه حرارت و هر شرایطی مقاومت دارند و قابلیت اتصالات فرعی، چسباندن جزئیات ساختمانی به همدیگر و در موادی نظیر چوب، فلز، پلاستیک و غیره مورداستفاده قرار می‌گیرد.

رزین‌های اپوکسی شامل اپوکسیدها و گروه‌های مولکول‌های بسیار واکنش‌پذیر هستند که از طریق واکنش‌های شیمیایی سخت به وجود می‌آید و یا از ترکیب آن با مواد دیگر یا حرارت دادن آن در دمای بالا ایجاد می‌شود.

اپوکسی چه کاربردهایی دارد؟

اپوکسی چه کاربردهایی دارد؟

از اپوکسی امروزه در صنایع ساخت‌وساز استفاده‌های زیادی می‌شود و یکی از مزیت‌هایی که این مواد دارند در مرمت و بازسازی ستون‌ها و راهروها می‌باشد و همچنین در کف‌پوش ساختمان‌های اداری و کارخانه‌ها نیز استفاده‌های زیادی می‌شود.

امروزه استفاده از اپوکسی در ساخت کف‌پوش‌ها بسیار متداول است و حتی از این متریال می‌توانید در ساخت رنگ و چسب و گروت بهره برداری نمایید. از بزرگ‌ترین مصارف اپوکسی‌ها در صنایع ساختمان‌سازی می‌باشد که معمولاً در ساخت کف‌پوش‌های ضد ضربه و انبارها و سالن‌های ورزشی، فرودگاه‌ها و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. امروزه حتی در صنایع ساختمانی برای ترمیم خانه‌ها و دیواره‌ها، ستون‌ها و راهرو و سقف‌ها از این مواد استفاده می‌شود.

امروزه قیمت اجرای اپوکسی‌ها نسبت به کف‌پوش‌هایی نظیر پارکت و سرامیک بسیار پایین‌تر بوده و همچنین مزیت‌هایی نظیر عایق بودن عالی آنها باعث شده تا جایگزین مناسبی برای سرامیک‌ها در داخل خانه‌ها باشد. اپوکسی مقاومت عالی در برابر خط‌وخش‌ها داشته و در محیط‌هایی نظیر کف آسانسورها، راه‌پله‌ها و … که زیاد رفت‌وآمد انجام می‌شود می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

اپوکسی‌ها خاصیت‌های آنتی‌باکتریال داشته و برای پوشش دیوار، کف و سقف مکان‌های بهداشتی نظیر درمانگاه‌ها، بیمارستان، آزمایشگاه و … بسیار مقرون‌به‌صرفه و عالی هستند. امروزه از اپوکسی برای ساخت قیر نیز استفاده می‌شود. ساخت و ایجاد آسفالت‌ها و عایق پشت‌بام‌ها با قیر اصلاح شده اپوکسی دار انجام می‌شود و بهترین طول عمر و کاربرد را در مصالح دارا هستند. همچنین اپوکسی خاصیت ضدخوردگی با مواد شیمیایی نظیر اسیدها و بازها و … دارند که در اجرای کف‌پوش کارخانه نیز بسیار مناسب‌اند.

اپوکسی در دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها

اپوکسی در دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها

امروزه کف‌پوش‌های سه‌بعدی در خانه‌ها و منازل بسیار رواج پیدا کرده و کف‌پوش‌های اپوکسی برای زیباسازی آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اپوکسی در صنایع سختمانی مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

اپوکسی در معماری و هنری

از کف‌پوش‌های اپوکسی برای دکوراسیون‌های طرح دار و هنری و سه بعدی، ابروباد و فلورسنت و … به خوبی می‌توانید استفاده نمایید. امروزه از رزین‌های اپوکسی و ترکیب آنها با رنگ‌های مختلف را می‌توانید در کارهای معماری هنری بهره برداری نمایید.

کف‌پوش اپوکسی سه بعدی برای منزل

امروزه استفاده از اپوکسی‌های سه بعدی در جامعه بسیار رواج پیدا کرده و در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توانید از این کف‌پوش‌های سه‌بعدی از جنس رزین اپوکسی استفاده نمایید. استفاده از کفپوش ها در محیط هایی که رفت و آمد زیادی در آنجا صورت می گیرد، اصلا توصیه نمی گردد. استفاده از کفپوش سه بعدی باید با نصب صحیح انجام شود و اگر نصب آن به درستی انجام نشود قطعا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

کف‌پوش اپوکسی برای پارکینگ و حیاط

این مواد به دلیل مقاومت بالایی که در مقابل ضربات سنگین و تحمل وزن بالا دارند باعث شده تا در پارکینگ‌ها و حیاط منازل به‌جای موزاییک و سنگ و بتن از آنها استفاده شود.

کف‌پوش اپوکسی مایع

معمولاً در ساخت این مدل کف‌پوش‌ها از رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی استفاده می‌گردد. ساختار کف‌پوش اپوکسی مایع پلیمری بوده و از مواد حلال برای ساخت آنها استفاده نمی‌گردد. مقاومت بالای آنها در مقابل مواد شیمیایی از جمله ویژگی‌های این محصولات است.

دیگر کاربردهای اپوکسی

به‌طورکلی اپوکسی‌ها چسبندگی خوب و مقاومت شیمیایی و حرارتی و خواص مکانیکی عالی را دارا هستند و عایق‌های مناسبی نیز برای الکتریکی به شمار می‌روند. حتی از این مواد در پوشش‌ها، چسب‌ها و مواد کامپوزیت نظیر تقویت کننده فایبرگلاس نیز استفاده‌های زیادی می‌شود.

انواع محصولات اپوکسی

رزین‌های اپوکسی

رزین‌های اپوکسی که شامل گلیسیدیل و غیر گلیسیدیل می‌باشند. رزین‌های گلیسیدیل خود در گروه‌های آمین، استر و اتر قرار می‌گیرند و در ادامه شما را با انواع محصولات اپوکسی در سایت آذرآبادگان آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

کف‌پوش اپوکسی چیست؟

کف‌پوش اپوکسی چیست؟

این کف‌پوش‌ها که یکی از مواد باکیفیت و پرطرف‌دار در جامعه می‌باشد که یک ماده شیمیایی سخت کننده و مخلوط شده با رزین بر روی یک کف کاملاً صاف قرار داده می‌شوند. ترکیبی که بر روی بتن ریخته شده و این اجازه را می‌دهد تا قبل از اعمال لایه دوم و سوم کاملاً سفت شوند. این فرایند به کف‌پوش اپوکسی این قابلیت را می‌دهد تا مقاومت بالایی در برابر لکه‌ها داشته باشد. امروزه از کف‌پوش‌های اپوکسی در صنایع ساختمانی و بیمارستان‌ها و مدارس و محیط‌های صنعتی به وفور استفاده می‌شود و حتماً آنها را در اتاق‌ها و آشپزخانه و حال پذیرایی دیده‌اید.

اپوکسی گروت چیست؟

اپوکسی گروت با ویژگی سخت کننده و مواد پر کننده سیلیس همراه است و در مناطق پرچرب و حاوی اسید همانند آشپزخانه‌ها بهترین عملکرد را دارا هستند. سخت کننده اپوکسی در ترمیم حفره‌ها و ترک مویی در سازه‌های بتنی بسیار نقش مهمی دارد. همچنین این عنصر یکی از عوامل اتصال دهنده محسوب می‌شود.

گروت ها به دودسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود که شامل گروت منبسط شده بر پایه سیمان و گروت اپوکسی دوجزئی و سه جزئی.

گروت اپوکسی نسبت به گروت های پایه سیمانی از مقاومت و کیفیت بالاتری برخوردار هستند و در ساخت آنها از سنگ‌دانه، فیلر، الیاف و سیمان و انواع رزین استفاده می‌شود. معمولاً از این گروت ها در سطوح عمودی و افقی استفاده زیادی می‌شود. این مواد خاصیت سیالیت بالایی نیز دارند و برای پر کردن نقاطی که دسترسی در آنها آسان نیست، نیز می‌توان استفاده نمود.

امروزه از گروت اپوکسی برای نصب و ثابت نگه داشتن ماشین آلات سنگین با فشار بالا نیز استفاده می‌شود. امروزه از گروت می‌توانید در نصب میل‌گردها داخل بتن برای افزایش مقاومت و گسترش سطح سازه‌ها استفاده کرد. گروت اپوکسی دارای خواص چسبندگی بالایی هستند و گروت اپوکسی در مقابل مواد شیمیایی و اسیدها و بارهای دینامیکی و فشارهای ضربه‌ای مقاومت عالی از خود نمایش می‌دهند.

رنگ اپوکسی چیست؟

معمولاً رنگ اپوکسی و کف‌پوش اپوکسی اغلب به جای یکدیگر در جامعه استفاده می‌شوند. مثلاً وقتی شما یک رنگ اپوکسی را از فروشگاه خریداری می‌کنید ممکن است هر دو اصطلاح بر روی جعبه یا قوطی آن درج شده باشد. حتی از واژه‌هایی نظیر درزگیر اپوکسی نیز بر روی آنها حک شده است. شرکت‌های تولید کننده رنگ گاهی ممکن است که از رنگ اپوکسی تخصصی خود برای فروش بهره ببرند. رنگ اپوکسی مستقیم حاوی مخلوطی از رنگ اکریلیک و اپوکسی است که قابلیت شخصی سازی در رنگ آمیزی را فراهم می‌کند و این نوع رنگ همانند رنگ معمولی خشک می‌شوند. رنگ اپوکسی مقامت در مقابل لکه‌های شیمیایی نظیر بنزین و روغن را دارا است و اغلب از آنها برای تمیزسازی کف گاراژ و اتاق کار استفاده می‌شود.

پرایمر اپوکسی چیست؟

در واقع شامل یک ماده سیلر بر پایه رزین بوده که بعد از پخت یک سطح غیر متخلخل ایجاد نموده و با سختی سطح همراه است و می‌توانید با دستگاه سنباده آن را کاملاً سنباده کاری نمایید تا سطح صافی ایجاد شود و رنگ آمیزی را برای شما آسان‌تر نماید. پرایمر اورتان نیز ساختاری با لایه ضخیم می‌سازد و البته می‌توانید با تینر انتخابی‌تان آن را نیز نازک نمایید. پرایمر اپوکسی بیشتر برای صنایع تعمیر موبایل طراحی شده است و ماده‌ای است که سریع خشک می‌شود و بهبود می‌یابد و اصلاً چسبندگی ایجاد نمی‌کند. البته دارای معایبی نیز هستند که یکی از آنها گران‌تر بودن و همچنین شاید لایه ضخیمی که ایجاد می‌کند، خیلی راضی‌کننده نباشد و حتی اگر زمان طولانی شود، سنباده‌زنی برای شخص نیز سخت‌تر خواهد بود.

امروزه استفاده از اپوکسی ساختمان بسیار رواج پیدا کرده است و شما در این زمینه باید از بهترین مواد با برند معروف استفاده کنید، اپوکسی کف و دیواره‌های ساختمانتان را با خیال راحت به گروه آذر آبادگان بسپارید و در سریع‌ترین زمان ممکن، بهترین کیفیت کار را تحویل بگیرید. همین حالا می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

رنگ اپوکسی ساختمان امروزه برای افزایش مقاومت سطوح در مقابل خوردگی، مواد شیمیایی و عوامل فیزیکی و حرارت بسیار استفاده می‌شود. رنگ اپوکسی شامل دو بخش هاردنر و رزین اپوکسی می‌باشند. حتی امروزه از رزین اپوکسی شفاف برای کارهای دکوراسیون، ساخت جواهرات تزئینی و ساخت میز رزینی استفاده زیادی می‌شود. امروزه حتی از رزین اپوکسی چوب نیز استفاده زیادی در صنایع می‌شود. اگر هر سؤالی در زمینه اپوکسی ساختمانی و روش‌های اجرای آن داشتید می‌توانید آن را در بخش دیدگاه‌ها و نظرات درج نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهیم.

Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت