اجرای کنیتکس در تهران با آذرآبادگان

اجرای رنگ کنیتکس با شرکت آذرآبادگان در همه شهرهای ایران با قیمت مناسب

شماره تماس های ما:

09123783861 – 09194100451

اجرای کنیتکس

رنگ کنیتکس که یک فرمول تحت لیسانس سوئیس می‌باشد و با پوشش نرم و با بافت روی دیوار اتاق و حیاط و نماهای ساختمان باعث زیباتر شدن و افزایش مقاومت در مقابل سطح و شرایط مختلف آب و هوایی را دارد. امروزه از کنیتکس‌ها استفاده زیادی در تغییر رنگ دیواره‌ها و پوشاندن حفره‌ها و سوراخ‌ها و ترک‌ها دارا است. همچنین از رنگ کنیتکس برای نقاشی فلزات، سیمان و سنگ و … می‌توان استفاده کرد. کنیتکس از مواد رزین سنتیک، پرلیت، پنبه نسوز و … تولید می‌شود.

کنیتکس ساختمان چیست؟

رنگ کنیتکس از مواد تشکیل‌دهنده‌ای نظیر پرلیت و پنبه نسوز و … ساخته شده است که ضخامت بیشتر نسبت به رنگ‌های معمولی دارد. رنگ کنیتکس با استفاده از پیستوله با سرعت و شدت بالا و گاهی هم به همراه غلتک به سطح موردنظر دیوار پیاده می‌شود و تمامی سطوح را پر می‌کند. رنگ کنیتکس با پوشش مخملی‌اش در زمانی که شما دستتان را بروی بافت آن بکشید، به خوبی آن را احساس می‌کنید. حتی از این رنگ‌ها در شرایط خاص جوی می‌توانید از رنگ کنیتکس روغنی، اکریلیک و پلاستیکی استفاده نمایید که هرکدام برای فضاهای خاص مناسب هستند. امروزه زیباسازی ساختمان‌ها با استفاده از کنیتکس بسیار رایج است. در این مقاله از سایت آذرآبادگان سعی کرده‌ایم شما را بیشتر با کنیتکس ساختمان آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

اجرای کنیتکس در تهران

آذرآبادگان یک شرکت قدیمی و حرفه ای با تیم متخصص خود بهترین شرکت اجرا کننده کنیتکس در تهران می باشد. همچنین این شرکت با قیمت بسیار مناسب و با تضمین کیفیت کار شما عزیزان را در سریع ترین زمان ممکن و به نحو احسن انجام می دهد. آذرآبادگان در تمامی شهرهای ایران نقاشی کنیتکس را اجرا می کند ولی دفتر مرکزی این شرکت در تهران می باشد. برای استعلام قیمت اجرای کنیتکس در تهران می توانید هر ساعت از روز و هفته را با ما در تماس باشید.

انواع رنگ‌های کنیتکس

معمولاً رنگ کنیتکس در سه دسته تولید و بهره برداری می‌شوند. کنیتکس روغنی، کنیتکس پلاستیکی و اکریلیک از جمله آنها هستند. تفاوت اصلی در این سه رنگ به نحوه حلال مورد استفاده در آنها می‌باشد که در ادامه به معرفی تک‌تک آنها خواهیم پرداخت.

رنگ کنیتکس روغنی

این نوع کنیتکس‌ها کاملاً ضد آب هستند و از آن تحت عنوان کنیتکس نمای ساختمان‌ها، دیوار، حیاط‌ها و ضد آب نیز یاد می‌شود. این مدل مقاومت زیادی در مقابل باران‌های اسیدی مخصوصاً در شهرهای بزرگ نظیر تهران و تبریز دارد و باعث جذابیت طرح رنگ و نمای ساختمان می‌شود. حلال رنگ کنیتکس روغنی، بنزنی می‌باشد که در زمان رنگ زنی باید کاملاً نکات ایمنی را در این زمینه رعایت نمایید تا دچار آتش سوزی و انفجار نشوند.

رنگ کنیتکس پلاستیکی

کنیتکس دیواری یا پلاستیکی که خاصیت ضد آب ندارند و برای نقاشی ساختمان نمی‌توانید از آنها استفاده نمایید. رنگ پلاستیکی برای پوشش داخلی خانه و محیط‌هایی که رطوبت کمتری دارند، استفاده می‌شوند. حلال آنها نیز آب است و یکی از مزیت‌های این کنیتکس‌ها، خشک‌شدن سریع آنهاست.

رنگ کنیتکس اکریلیک

کنیتکس اکریلیک یا اکریلیک که در آن حلال با آب می‌باشد و زمان کمی نیز برای خشک شدن نیاز است. البته این کنیتکس خاصیت ضد آب بودن داشته و می‌توانید آنها را شستشو دهید. از این رنگ برای نماهای ساختمان و پوشش‌های دیوار داخلی می‌توانید استفاده نمایید. این کنیتکس‌ها برای سطوح صاف و زبر استفاده می‌شود و با پیستوله امکان رنگ آمیزی سطوح دیوار را خواهید داشت. البته شما برای کنیتکس کردن دیوارها باید از یک نقاش حرفه‌ای بهره ببرید و با مشورت ایشان یک رنگ مناسبی را انتخاب نمایید.

بافت‌های کنیتکس ساختمانی

کنیتکس‌ها در سه مدل بافت در بازار ارائه می‌شود که عبارت‌اند از:

کنیتکس بافت درشت که برای دیوارهای تازه تعمیر و با سطوح غیر یک‌دست می‌باشد و می‌تواند به‌راحتی تورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها را به‌آسانی بپوشاند.

کنیتکس بافت متوسط

کنیتکس بافت ریز: که معمولاً با بافت‌های کاملاً لطیف و ریزی همراه هستند و خطوط طراحی شده در نما و دیوارها بعد از رنگ آمیزی به خوبی قابل رویت هستند.

مزیت‌ها و معایب کنیتکس ساختمانی

عایق صوت و حرارت

نمای کنیتکس‌ها علت عایق نبودن در برابر درجه حرارت و صوت باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی می‌شوند.

قیمت مناسب و ارزان

مواد اولیه تولیدی کنیتکس به علت ارزان بودن که به دلیل بی کیفیت بودن آنهاست از قیمت مناسبی برخوردار هستند که این در واقع جزو معایب آن به شمار می‌رود.

دوام و مقاومت آنها

مقاومت و دوام نمای کنیتکس بسیار پایین بوده و در زمان کوتاهی پس از نصب از شکل اصلی خودش خارج می‌شود و نماها را دچار اشکال می‌کند. همچنین در برابر نور آفتاب نیز دوام پایینی دارند.

متنوع بودن طرح‌ها

نماهای کنیتکس‌ها دارای طرح‌های جذاب و زیبایی هستند و می‌توانید در مکان‌های مختلف از آن بهره ببرید.

جرم بالای کنیتکس‌ها

نمای کنیتکس‌ها با اشکال خاص خودشان و زبر بودن سطوح از جرم بالایی برخوردار هستند و در زمان کم طرح و رنگ‌های خود را از دست می‌دهند.

سرعت بالای اجرای نما

سرعت اجرا و نصب کنیتکس به دلیل سادگی بسیار بالا است.

وزن آنها

وزن نمای کنیتکس پایین می‌باشد.

تنوع رنگ‌ها

تنوع رنگ در نمای کنیتکس از تکنولوژی خاصی پیروی نمی‌کند و ساخت آن کاملاً آسان بوده و می‌توانید از رنگ‌بندی آن بهترین استفاده را ببرید.

مقاومت کم در برابر آتش سوزی

کنیتکس‌ها به دلیل مواد بکار رفته در ساخت آنها، مقاومت کمی در برابر آتش سوزی داشته و مواد قابل اعتمادی برای نماها نمی‌باشد.

طول عمر بالا

کنیتکس‌ها بین 10 تا 15 سال عمر می‌کنند و در مقابل لایه‌لایه شدن و پوسته شدن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد و همچنین در مقابل نور خورشید نیز بسیار مقاوم هستند.

به خوبی نقش و اشکالات ساختمان را مخفی می‌کند

به‌خوبی می‌تواند لکه‌ها و مشکلات و نقض‌های ساختمان‌ها را پوشش دهد و سوراخ‌ها، تورفتگی‌ها و ترک‌ها را پر می‌نماید.

بدون نیاز به گچ‌کاری

معمولاً از رنگ کنیتکس به جای گچ ساختمان‌ها استفاده می‌شود و این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شود.

کاهش رطوبت

کنیتکس‌ها به عنوان پوشش محافظ بسیار خوب عمل می‌کند و در برابر خوردگی و سایش‌ها مقاومت عالی داشته و به خوبی رطوبت دیوارها و لوله‌ها را کاهش می‌دهد.

حفاظت از سطوح فلزی

رنگ کنیتکس‌ها برای حفاظت و زیباسازی محیط و سطوح فلزی بسیار مناسب هستند و باعث جلوگیری از پوسته شدن فلزها می‌شود.

روش اجرای کنیتکس

معمولاً روش کار رنگ‌آمیزی کنیتکس با غلطک و پیستوله انجام می‌شود و قبل از رنگ‌آمیزی باید سطوح زیرین عاری از گردوغبار و خاک‌ها باشد. ابتدا باید سطوح را تمیز کرده و مرحله اجرای رنگ کنیتکس در یک فضای خانه تقریباً حدود 8 ساعت طول خواهد کشید و جا افتادن رنگ تا دو سه هفته بعد از اجرای رنگ طول می‌کشد.

اگر سطوح زیرین پوسته‌پوسته گردد، ابتدا باید قبل از اجرای رنگ کنیتکس، با روش‌های مکانیکی پوسته‌ها را از میان برداشته و لایه برداری نمایید تا سطوح کاملاً یکدست شود. حتی اگر می‌خواهید رنگ کنیتکس را بر سطح‌های سیمانی انجام دهید، باید دوهفته از زدن سیمان گذشته باشد.

برای اجرای رنگ کنیتکس باید از پیستوله کنیتکس کاری استفاده نمایید، رنگ با پیستوله یا کمپرسور به سوی دیوار پاشیده می‌شود و سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید، اجرای رنگ زنی به پایان خواهد رسید. البته بعضی مواقع نیز با غلتک انجام می‌شود. در زمان انجام کار کنیتکس ساختمان‌ها، به جز کنیتکس روغنی، باقی رنگ‌ها بوی زننده و بدی ندارند. حتی اگر از نوع روغنی استفاده می‌کنید باید این اجازه را دهید که کاملاً خشک شود و هیچ مواد آتش زایی را نباید در نزدیکی دیوار قرار دهید.

حتی می‌توانید بخش‌های پوسته شده را با روش‌های مکانیکی و واترجت لایه‌برداری نمایید. برای کار بر روی سطوح سیمانی و بتونی تازه حداقل باید از آن زمان 20 روز گذشته باشد. این محصولات به دلیل دانه‌بندی نیازی به زیرسازی چندانی ندارد. سعی کنید این مواد را دور از دسترس اطفال و کودکان قرار دهید و اگر با چشم‌ها تماس پیدا کرد حتماً آن را با آب فراوان بشویید. وسایل رنگ‌آمیزی را حتماً بعد از کار خوب شستشو دهید.

موارد مهم درباره ترک‌های ایجاد شده در رنگ کنیتکس

رنگ‌های کنیتکس ویژگی‌ها و کیفیت‌های مختلفی دارند. علاوه بر ضد آب بودن دارای عایق مناسب در برابر آتش سوزی، صدا و پوشش عالی برای عیب‌ها و نقص‌های دیوار به حساب می‌آید. رنگ کنیتکس بدون اینکه تکه‌تکه بشوند در طی سال‌ها باقی خواهند ماند و تضمینی هم وجود ندارد که از به‌وجودآمدن ترک‌های ساختاری جلوگیری نماید.

باتوجه‌به تکنیک‌های تعمیر و پرکردن ترک‌ها و انعطاف پذیری بالا، اگر ترک‌های ساختاری به طور مجدد به وجود می‌آید و قطعاً به شکل کمتری پدید می‌آید. شما می‌توانید با مقدار کمی کنیتکس و یک چوب کبریت و حتی استفاده از برس رنگ به عایق‌بندی و تعمیر قسمت‌ها و سطوح ساختمان‌ها بپردازید. ذکر این نکته ضروری است که آب دشمن و ضد رنگ‌های کنیتکس است و هیچ موقع نباید به پشت آن نفوذ نماید.

در این مقاله از سایت آذرآبادگان سعی کرده‌ایم به زبان کاملاً ساده بگوییم که دقیقاً کنیتکس چیست و چه کاربردهای در صنایع ساختمانی دارند؟ رنگ‌های کنیتکس در نوع روغنی کاملاً ضد آب هستند و کاربرد زیادی در صنعت دارند. شما امروزه از کنیتکس در پروژه‌های ساخت‌وساز و نماهای ساختمان و داخل خانه‌ها می‌توانید به‌خوبی استفاده نمایید. اگر می‌خواهید تمام مراحل اجرای کنیتکس دیوار و منزل خود را بدون هیچ ایرادی انجام دهید، می‌توانید از مشاورین ما بهره‌مند شوید و این کار را متخصصان گروه آذرآبادگان به‌خوبی برای شما مشتریان عزیز انجام دهند. ما می توانیم خدمات زیباسازی محیط داخلی و نماهای ساختمانی را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی انجام دهیم. کنیتکس ها از مواد با کیفیت و اصلی توسط آذرآبادگان استفاده می شود و این تضمین را می دهیم که کیفیت کار را برای شما به طرز شگفت انگیزی بالا ببریم.

 

دیگر مطالب کنیتکس

Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت