اجرا و بازسازی ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان در همه شهرهای ایران بصورت کاملا مهندسی توسط شرکت آذرآبادگان

شماره تماس های ما:

09123783861 – 09194100451

بازسازی ساختمان یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود کیفیت محل کار و منزل و ساختمان‌های امروزی می‌باشد. بازسازی به مرمت، رفع خرابی و مشکلات و زیباسازی بناهای فرسوده و خانه‌های کلنگی گفته می‌شود و در بازسازی منازل و ساختمان‌ها به نوسازی سقف، دیوارها، ستون‌ها و … می‌پردازیم و شما با یک مرمت خوب و عالی می‌توانید سال‌ها عمر منزلتان را افزایش دهید. معمولاً نوسازی ساختمان یعنی تخریب کلی آنها می‌باشد که هزینه‌های آن نسبت به بازسازی و تعمیر بسیار بالاتر خواهد بود و همیشه سرعت انجام کار در بازسازی ساختمان‌ها نسبت به نوسازی بسیار بالاتر است. در این مقاله با آذرآبادگان همراه باشید تا به طور کامل به بازسازی ساختمان‌ها بپردازیم.

اجرا و بازسازی ساختمان​

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی یا مرمت ساختمانی که در واقع یک شخص یا گروهی بر روی یک بنای ساختمان یا منزل و محل کار فعالیتی انجام می‌دهند و با یک سری از کارها باعث افزایش عمر و زیباسازی آن از حالت قدیمی به جدید خواهند شد. بازسازی خانه‌های قدیمی و کلنگی امروزه در بیشتر محله‌های قدیمی شهرها انجام می‌شود تا شما با هزینه‌های پایین‌تر خانه‌های قدیمی ویلایی‌تان را به خانه‌های لوکس امروزی با امکانات بیشتر تبدیل نمایید.

تعاریف بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها

بازسازی یعنی انجام هرگونه فعالیت که منجر به ماندگاری و تغییرات در سازه‌های قدیمی و فرسوده ساختمان‌ها می‌شود را می‌گویند. بازسازی ساختمان‌ها باعث ایجاد تغییرات در بناهایی که نیازمند تعمیر هستند، می‌شود.

نوسازی یعنی نو کردن ساختمان‌ها و در این‌گونه موارد ساختمان‌های قدیمی را کلاً کوبیده و خراب کرده و از نومی سازند. تنها فرق نوسازی و بازسازی در همین است که اصولاً در بازسازی یعنی همان منزل و خانه ویلایی را در قسمت‌هایی که نیاز به تعویض یا تعمیر دارند، انجام می‌دهند. ولی در نوسازی باید خانه را تخریب کلی کرده و همه چیز را از نو ساخت.

مزیت‌های اصلی بازسازی ساختمان‌ها

مزیت‌های اصلی بازسازی ساختمان‌ها

افزایش بهره‌وری انرژی

معمولاً بازسازی منزل باعث بالا رفتن بهره وری انرژی خواهد شد و یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین انتخاب‌ها در این زمینه نوسازی و بهسازی سقف و نماها می‌باشد.

ایجاد فضای کاملاً جدید

شما در بازسازی ساختمان‌ها، فضاهای کاملاً جدیدی شبیه به اتاق زیر شیروانی و سقف‌های مختلفی را اضافه نمایید که باعث زیباتر شدن محیط زندگی شما خواهد شد. حتی تبدیل سقف باعث ایجاد عایق حرارتی در سقف خواهد شد و فضای جدید و گرمی را به شما در زمستان‌ها می‌بخشد. باعث افزایش راندمان انرژی و افزایش ایمنی و طول عمر خواهد شد.

افزایش زیبایی و ظاهر جدید

بازسازی خانه برای ایجاد یک فضای زیبا و دلنشین و ظاهر کاملاً جدید بسیار مناسب است. باعث تفاوت رنگ‌های مختلفی شده و شما حتی می‌توانید نور و رنگ‌های اتاق را نیز تغییر دهید. امروزه زیبایی شناسی در ساختمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به رنگ دیوارها، شکل و آجرها و کاشی‌ها دقت زیادی کنید.

ایجاد سرمایه‌گذاری و ارزش ملک

امروزه با بازسازی ساختمان‌ها می‌توانید علاوه بر اینکه کیفیت زندگی‌تان را افزایش دهید، بلکه باعث افزایش ارزش ملک و طول عمر ساختمانتان می‌شود و علاوه بر مدیریت مصرف انرژی، باعث کاهش صورت‌حساب ابزار و هزینه‌ها می‌شود. سعی کنید همیشه از مصالح ساختمانی سرامیکی در زمان بازسازی آپارتمان‌ها استفاده نمایید.

معایب بازسازی منازل

در کنار مزیت‌هایی که روش بازسازی ساختمانی دارند، گاهی معایبی نظیر توزیع ناصحیح خطوط لوله برق یا آب دارد، عایق کاری و کانال زدایی نیز ممکن است از دست برود. بازسازی‌ها گاهی می‌تواند بسیار پرهزینه و غیر قابل پیش بینی باشد. حتی گاهی مشکلات پنهان دیگری نیز در زمان بازسازی برای صاحب خانه پیش می‌آید. شما برای بازسازی ساختمان و منزل و آپارتمان‌ها می‌توانید به سایت آذرآبادگان مراجعه کرده و جهت مشاوره رایگان از متخصصین با تجربه ما بهره‌مند شوید.

دلیل اصلی بازسازی ویلاها

امروزه ویلاها و ساختمان‌های ویلایی بسیار گران شده‌اند، برخی از افراد توان خرید ویلاهای گران قیمت و نوساز را ندارد و ترجیح می‌دهند ویلاهای قدیمی خریداری کنند. در بیشتر این موارد افراد ترجیح می‌دهند به‌جای هزینه زیاد برای خرید ویلای نو و لوکس، به بازسازی ویلاهای قدیمی خود بپردازند. شما می‌توانید با هزینه بسیار پایین‌تر از خرید یک ویلای جدید، بر طبق نیازها و سلیقه‌تان ویلاهایتان را نوسازی نمایید. برای بازسازی ویلاها می‌توانید از تجربیات گروه آذرآبادگان کمک بگیرید و از مشاوره با متخصصین حرفه‌ای ما لذت ببرید.

دلایل بازسازی ساختمان ها

 امروزه بازسازی ساختمان ها حتی بعد از گذشت چندین سال از ساخت خانه ها انجام میگیرد. تغییرات در نمای داخلی خانه، نورپردازی ها و ورودی ساختمان ها بسیار ضروری است. بازسازی ساختمان ها همیشه باید به تمامی ظواهر ساختمان ها و مناطقی که بیشتر در چشم افراد است، پرداخته شود. کاملا طبیعی است که بعد از گذشت چند سال کاشی ها، رنگ دیوارها و درب ها و … دچار خرابی و مشکل می شوند و نیاز به تعمیر و مرمت دارند. برای داشتن خانه ای زیبا باید بازسازی آن را انجام دهید.

بازسازی امروزه به افراد کمک می‌کند تا فضای بیشتری را ایجاد کنند و مصرف انرژی را کاهش دهند و حتی باعث می‌شود تا ساختمان‌ها را به آخرین استانداردهای فنی نزدیک‌تر نماییم. دلایل زیادی برای بازسازی خانه‌ها وجود دارد که باعث می‌شود تا شما زندگی بهتری داشته و محیط زندگی‌تان را کامل دچار تغییرات فراوان کنید.

اگر به فکر زیبایی‌شناسی هستید، می‌توانید خانه‌تان را به چهره‌ای جدید تبدیل کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. قطعاً پیش آمده که پس از چند سال از ظاهر قدیمی و کلنگی خانه‌تان خسته شده‌اید، بازسازی ساختمان راه حل اصلی شماست. امروزه روش‌های زیادی وجود دارد که بتوانید خانه‌هایتان را بازسازی نمایید.

بازسازی ساختمان به دلایلی نظیر خرابی دیوارها و کابینت‌ها و … و حتی به دلیل خستگی از محیط‌های تکراری انجام می‌شود. حتی گاهی پیش آمده که ساختمان‌ها پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به نوسازی دارند. ساختمان‌ها حتی بعد از گذراندن عمر مفید خود دچار خرابی می‌شوند و نیاز است که در این‌گونه موارد بازسازی را برای آنها به نحو احسن انجام دهید. گاهی بازسازی می‌تواند به صورت کلی یا جزئی انجام بگیرد که مثلاً مختص به یک بخش از خانه یا آشپزخانه یا سرویس بهداشتی باشد. بازسازی خانه و محل کار امروزه توسط متخصصان مجرب ما انجام می‌شود.

هزینه‌های پایین در بازسازی منزل

کارشناسان و متخصصین گروه آذرآبادگان به شما کمک می‌کنند تا از تمامی هزینه‌های بازسازی منزل و ساختمانتان آگاه شوید و با چشمانی کامل باز و ذهنی آگاه تصمیم به بازسازی بگیرید. امروزه باید به این نکته توجه داشت که بازسازی آپارتمان‌ها و منازل مسکونی و ویلایی از لحاظ هزینه با همدیگر تفاوت‌هایی دارند و تخمین هزینه و انتخاب شیوه بازسازی آپارتمان به عواملی نظیر سن ساختمان، میزان مصالح بکار گرفته، امکانات مد نظر، تعویض سقف، رنگ دیواره‌ها، تعویض کاشی سرامیک و موزاییک حیاط و … بستگی دارد.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

برای اینکه بتوانید هزینه‌های بازسازی منزلتان را برآورد نمایید، بهتر است که یک چک‌لیست در این زمینه تهیه کنید. ابتدا باید بررسی بکنید که کدام بخش‌های ساختمانتان بیشتر آسیب دیده و چه تعمیراتی باید بر روی آنها انجام بگیرد؟ تغییرات مختلف در بناها، ستون‌ها، دیوارها و سقف و … باید در چک لیست شما قرار بگیرد. یکی از مهم‌ترین نکات در زمان برآورد هزینه‌های بازسازی ساختمانی، زمان پروژه و دستمزد کارگرها و مهندسان است. امروزه با توجه به نوسانات قیمت مصالح و دستمزدها، همیشه باید از یک گروه یا شخص با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید و قیمت‌های به روز را از آنها بپرسید.

امروزه مصالح و محصولات متنوعی به بازار عرضه می‌شوند که ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خودشان را دارند. امروزه چوب پلاست های چندمنظوره یا پروفیل‌ها که به‌جای چوب استفاده می‌شوند و می‌توانید از آنها استفاده نمایید. اجرای دیوارپوش، سقف کاذب، نما پوش برای طراحی ساختمان‌ها و بازسازی بسیار عالی هستند. استفاده از محصولات جدید نه تنها قیمت به‌صرفه‌تری دارند بلکه از لحاظ مقاومت و استحکام نیز بسیار قوی‌تر هستند.

قوانین بازسازی ساختمان چیست؟

قوانین و مقررات ساختمانی در هر پروژه‌ای بسیار مهم است. شما همیشه باید برای بازسازی خانه‌هایتان از قوانین سازمان‌ها و نهادهای مختلف ساخت و ساز نظیر شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمانی اطلاع پیدا کنید. البته در قوانین بازسازی ساختمانی ذکر شده که اگر قصد انجام تغییرات جزئی یا وضعیت داخلی ساختمانتان را دارید، به مجوز خاصی نیاز ندارید ولی اگر تغییرات کلی مد نظرتان می‌باشد که شامل بخش‌های اصلی سازه و ترکیبات بنایی نیاز به اخذ مجوز از شهرداری خواهید داشت. مثلاً برای تغییرات در دیوارهای اصلی ساختمان و راه‌پله‌ها و وضعیت پارکینگ‌ها نیاز به مجوز گرفتن از سازمان شهرداری دارید.

شما در این مقاله با مفهوم کلی بازسازی ساختمان آشنا شده‌اید و می‌دانید که امروزه خانه‌های قدیمی زیادی وجود دارد که نیاز به بازسازی دارد، اگر شما نیاز به خدمات تعمیر و بازسازی منزلتان را داشتید می‌توانید با خیال آسوده و مطمئن این کار را به گروه آذرآبادگان بسپارید و در پایان کار یک خانه کاملاً شیک و جذاب تحویل بگیرید. کافی است یک چک لیست آماده کنید و تمامی کارهایی که مدنظرتان است تا در منزلتان تغییرات ایجاد نمایید را به کارشناسان ما ارائه دهید. گروه ما با بهترین متخصصان و مهندسین خبره می‌تواند تمامی خدمات بازسازی خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌ها، ادارات و خانه‌های کلنگی و قدیمی‌تان را برای شما با ایمنی کامل و بهترین قیمت انجام دهد. کافی است به بخش خدمات ما در بخش بازسازی ساختمان مراجعه نمایید و اگر هر مشکل و دیدگاهی در این زمینه داشتید خوشحال می‌شویم که به شما پاسخ دهیم.

Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت