آموزش نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

نقاشی ساختمان با اکریلیک

فهرست مطالب

مراحل نقاشی ساختمان با رنگ اکريليک

در این مقاله قصد داریم درباره ی نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک را توضیح دهیم و نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک از لحاظ اجرا یکی از سریع‌ترین روش‌های رنگ زنی است. مثلاً می‌توانید در طول روز 3 یا 4 بار عمل رنگ آمیزی بر روی سطوح را انجام دهید. رنگ اکریلیک نیز همانند سایر رنگ‌ها با قلم و پیستوله و غلتک قابل انجام است.

روش رنگ آمیزی اکریلیک بر روی دیوار

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک قابل انجام است و می‌توانید برای واحد مسکونی تمام مراحل زیرسازی را با رنگ روغن انجام دهید و سپس اقدام به رنگ آمیزی با رنگ اکریلیک نمایید. باید با قلم مو تمام نقاط را با غلتک انجام دهید و سپس عملیات رنگ آمیزی را شروع کنید. شما نیاز به غلتک و دسته غلتک و سینی دارید. حالا باید در ابتدا غلتک را به دسته غلتک وصل نموده و رنگ را رقیق نمایید و در داخل سینی بریزید و حالا باید توجه داشته باشید که رقیق شدن نیاز زیاد انجام بگیرد.

همچنین برای جلوگیری از پاشیدن و ریزش رنگ از سطوح غلتک، بعد از آغشته نمودن غلتک آن را به آرامی بر روی بخش آج‌دار سینی بغلتانید، تا رنگ‌های اضافی گرفته شود و حالا غلتک را بر روی سطح مورد نظر به بالا و پایین حرکت دهید. حالا تمام سطوح را به ترتیب رنگ آمیزی می‌کنیم و در زمان قلم‌گیری اولیه حتماً گوشه‌های دیوار را نیز با قلم‌مو رنگ بزنید، تا بعد از عملیات رنگ‌آمیزی با غلتک یک سطح کاملاً صاف به دست آید.

رنگ‌های مختلف در رنگ آمیزی با اکریلیک

رنگ‌های مختلف در رنگ آمیزی با اکریلیک

اگر می‌خواهید رنگ آمیزی را با انواع مختلفی انجام دهید، باید از غلتک استفاده کنید و باید غلتک قبلی را با آب کاملاً شسته و رنگ جدیدی را اجرا نمایید. اگر رنگ‌ها باهم فرق دارند و آنها را می‌خواهید بر روی دیوار در کنار هم اجرا نمایید، باید ابتدا با قلم مو یک خط جدا کننده ترسیم کنید و سپس رنگ را با غلطک به طور دقیق انجام دهید. شما برای اجرای رنگ اکریلیک می‌توانید تمام سطوح را با قلم به طور کامل رنگ‌آمیزی نمایید. سطح‌هایی که با غلتک رنگ‌آمیزی می‌شوند را کاملاً یکنواخت و صاف رنگ بزنید. در زمان رنگ آمیزی نباید رنگ شما کثیف شود و اگر رنگ شما با مواد دیگر و گردوخاک مخلوط شد باید با یک جوراب یا صافی آنها را پاک‌سازی نمایید. پس از پایان رنگ آمیزی باید تمامی وسایل مخصوص را با آب بشویید. معمولاً رنگ اکریلیک اگر خشک شود بسیار سخت پاک می‌شوند.

روش صحیح نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

نحوه رنگ زنی با اکریلیک بسیار شبیه به رنگ پلاستیکی است. برای رنگ آمیزی ساختمانی، ابتدا باید آن را قلم گیری نموده و سپس رنگ آمیزی با غلتک را انجام دهید. د زمان غلتک گیری در سقف و دیوارها باید به مقداری رنگ بزنید که غلتک به سقف برخورد نکند و نیازی به نزدیک شدن زیادی به سقف ندارید. برای رنگ آمیزی اکریلیک باید از غلتک های کوچک‌تر استفاده کنید.

مزیت‌های مهم رنگ اکریلیک

اجرای رنگ آمیزی با این روش با سرعت بالایی انجام می‌شود و بدون بو است و امکان شستشوی رنگ را نیز دارید. معمولاً پس از یک ساعت از اجرای رنگ، خشک شدن سریع اتفاق می‌افتد و کامل سه ساعت بعد دیوار کامل از رنگ خشک می‌شود. این رنگ‌ها کاملاً بی بو هستند و شما حتی می‌توانید در خانه‌ای که زندگی می‌کنید، عملیات رنگ آمیزی را اجرا کنید. رنگ‌های اکریلیکی قابلیت دستمال کشیده شدن و شستشو را دارا هستند.

روش‌های نقاشی اکریلیک به دیوار با پیستوله

رنگ‌آمیزی با اکریلیک با پیستوله و یک پمپ باد به‌آسانی امکان‌پذیر است و می‌توانید سطوح را به خوبی رنگ آمیزی نمایید. برای این کار نیاز دارید تا یک رنگ مناسبی به دست بیاورید و آنها را با غلتک و قلم کامل رقیق نمایید. قبل از انجام رنگ آمیزی باید حتماً سطوحی را که رنگ ندارند را کامل پوشانده و ماسک نمایید.

برای پاشش رنگ صحیح حتماً لازم است که میزان باد و رنگ را توسط یک پیچ پیستوله تنظیم نمایید و معمولاً از پیستوله‌ها و پمپ باد برای نماهای خارجی ساختمان استفاده می‌شود.

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

معمولاً رنگ اکریلیک با قلم مو قابل اجرا شدن ندارند و رد قلم موها بر روی دیوار باقی خواهند ماند و به همین خاطر برای نقاشی باید از غلطک استفاده کنید و مهم‌ترین مراحل نقاشی ساختمان با این رنگ‌ها شامل:

  • انتخاب رنگ اکریلیک

در اولین مرحله باید رنگ مورد نظرتان را انتخاب و تهیه نمایید و معمولاً رنگ اکریلیک مخصوص سطوح فلزی و گچ و شیشه باهم فرق دارند.

  • تعیین میزان رنگ موردنظر

معمولاً چالش‌های مختلفی برای رنگ دیوارها پیش روی شما است و فرمول محاسبه این است که شما باید مساحت هرکدام از سطوح را با قابلیت اندازه گیری طول و عرض آن را به دست بیاورید و در نهایت تمام مساحت را باهم جمع نمایید و میزان رنگ را برای کار به دست بیاورید. معمولاً این فرمول تنها برای یک نوع رنگ استفاده می‌شود و اگر بخواهید از چندین رنگ برای نقاشی استفاده کنید، مراحل محاسبه یک مقدار پیچیده‌تر خواهد بود.

  • آماده کردن سطح ها

حتماً سعی کنید سطوح کار را از قبل آماده سازی نمایید و سطح‌هایی که امکان استفاده از غلطک ندارند را باید آماده نمایید و سطح‌ها باید با رنگ روغن زیرسازی شوند. سطح‌هایی که قرار است رنگ بزنید را باید بدون آلودگی و کثیفی باشند تا کیفیت رنگ آمیزی در انتهای کار تحت‌تأثیر قرار نگیرند.

  • میزان زمان خشک شدن رنگ اکریلیک

پس از هر مرحله از لایه رنگ، زمان مناسبی را برای خشک شدن کامل رنگ قرار دهید. هر چه قدر خشک شدن رنگ اکریلیک زمان زیادی لازم ندارد. ولی تأثیر زیادی در تمیز و یکدست شدن نقاشی دارد.

در پایان کار یاد گرفته‌اید که چطور می‌توانید رنگ اکریلیک را به طور کاملا حرفه‌ای برای ساختمان‌ها انجام دهید و در این زمینه باید از راهنمایی‌های ما و نکات مهم سایت ما بهره‌مند شوید. در پایان اگر هر سؤالی در این زمینه داشتید می‌توانید از ما بپرسید تا بیشتر شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت